Návod na montáž, údržbu a užívání čalouněných výrobků

SKLADOVÁNÍ:

Nábytek skladujte při teplotě 15-30 ˚C v suchém prostředí. Nábytku škodí vlhké prostředí, blízkost topného tělesa. na tkaniny působí nepříznivě vysoká prašnost, proto je třeba odstraňovat prach pravidelným vysáváním hubicí bez kartáče.

NOSNOST:

U sedacích souprav =120 kgna sed, u postelí –120 kgna postel, u područek10 kgna područku (područky nejsou konstrukčně řešeny k sezení)

ZÁKAZ DYNAMICKÉHO NAMÁHÁNÍ!!!

ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBA:

Prach odstraníme pravidelným vysáváním. Drobná znečištění je možné vyčistit pomocí suché pěny, případně použitím prostředků na čištění koberců nebo praní vlny. Při čištění je třeba dbát na to, aby nedošlo k úplnému promáčení tkaniny. Tím se zabrání jejímu srážení, změnám jejího povrchu a vsakování vody do výplně. U látek typu plyš a mikroplyš se navíc doporučuje jemným kartáčkem učesat vlas.

Znečištění způsobené politím se musí okamžitě osušit čistou, bílou, měkkou látkou nebo houbičkou. Na výrazné nečistoty se používá Perchloretylen. nikdy nepoužívejte benzinový čistič skvrn, ten totiž rozpouští barvy. Perchloretylen se nanese na čistý, dostatečně savý hadřík, kterým se pak krouživým pohybem potírá znečištěné místo. Po vyčištění musí čalounění dokonale uschnout. V případě potřeby pak můžeme proces opakovat. Látky s technologií AQUA CLEAN (Magic Home)  se vždy čistí pouze čistou vodou bez použití saponátů.

Svlékací potahy je většinou možné prát v pračce při teplotě 30˚C.

Kožené potahy obvykle stačí pouze otírat vlhkým hadříkem nebo houbičkou. Na výrazná znečištění si pozvěte odbornou firmu zabývající se čištěním kožených potahů

MONTÁŽ:

Po převzetí zboží je třeba nejprve zboží rozbalit a odstranit kartony, které se používají pro bezpečný převoz a minimalizují možnost poškození zboží přepravou. Poté přistupte k samotnému sestavení. 

ZACHÁZENÍ:

Pro udržení vzhledu a prodloužení životnosti dbejte následujících doporučení -  nenechávejte na tkaninu působit drsné předměty (nýty džínů, tvrdé švy, hrany okolního nábytku). Čalounění chraňte před drápky domácích zvířat.

Nevystavujte výrobek působení látek z nestálobarevné textilie.

NA ZÁVADY VZNIKLÉ NEVHODNOU ÚDRŽBOU, NEVHODNÝM UŽÍVÁNÍM, POŠKOZENÍM PŘI VLASTNÍM PŘEVOZU A VLASTNÍ MANIPULACÍ SE REKLAMACE NEVZTAHUJE!!!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace