Návod na montáž a údržbu nábytku

SKLADOVÁNÍ:

Nábytek skladujte při teplotě 15 –30 °Cv suchém prostředí. Nábytku, obzvláště z masivu a dýhy, škodí vlhké prostředí, čímž dochází ke kroucení desek,  prudké slunce a blízkost topného tělesa.

NOSNOST:

Pevné police –30 kg

Volné police – dle informací od výrobce

Zásuvky –10 kg

Vrchní deska ke konferenčnímu stolku –40 kg

Pracovní deska –40 kgna metr čtvereční

ÚDRŽBA:

Lamino –mírně vlhkou švédskou utěrkou navlhčenou v mýdlové vodě

Masiv a dýha– lze ošetřovat pouze speciálními přípravky určenými k ošetřování dřeva.V žádném případě NELZE používat abrazivní prostředky, kyseliny, louhy, rozpouštědla, ředidla a vysoce koncentrované přípravky. Před použitím jakéhokoliv přípravku je nutné provést zkoušku jeho vlivu na některé nepohledové straně dílce.

MONTÁŽ:

Obrázkový montážní návod je součástí každého výrobku.

1. Vyndejte z krabic všechny části nábytku, zkontrolujte jejich stav dle obrázků a tabulky prvků, které naleznete na návodu, umístěného v krabicích. V případě poškození některého z dílů či chybějících prvků nábytek nemontujte a obraťte se na prodejnu, ve které jste nábytek zakoupili. V případě smontování poškozených dílů, nelze uplatňovat reklamaci.

2. POZOR: Při montáži je třeba ukládat díly na měkké a čisté podložce např.: ručník, deka. Nemontovat nábytek na koberci, linoleu apod. Neuposlechnutí doporučení výrobce může způsobit poškrábaní plochy nábytku.

3. Kolíky do otvorů o průměru8 mm zatloukat do předvrtaných otvorů F, popř. G, které se nacházejí na okrajích dílů. (Otvory pro čep excentrické spojky ponechat volné). Pozor: V případě zjištění, že některý z kolíků vystává víc než10 mm, je třeba ho více zatlouct, zkrátit nebo vyměnit, neboť při montáži může způsobit poškození bočního dílu.(Toto neplatí při montáži skříňových nástavců, kde kolíky spojující nástavec a skříň vyčnívají 15 mm). Takovéto případy nelze reklamovat.

4. Při montáži postupujte přesně podle grafického vyobrazení na návodu umístěného v krabicích s díly (tzv. piktogramů). Každý díl je očíslován a jeho umístění je opět graficky znázorněno. Špatné umístění a následné poškození dílu opět nezakládají jakýkoli nárok na reklamaci.

5. Všechny spojovací prvky - šrouby, hřebíky, kolíky, excentry či hmoždinky - je nutno vždy zasadit kolmo a co s nejvyšší pečlivostí, aby nedošlo k poškození spojovaných dílů.

6. Při montáži zad je nutné korpus segmentu položit přední částí směrem dolů na rovné ploše tak, aby úhlopříčky byly stejné. Plst přitlouct po okrajích pomocí hřebíků. Před přitlučením spojit lištou (pro usnadnění je možno nakreslit tužkou čáru, podle které budou hřebíky zatloukány).

7. Při lepení zrcadel oboustrannou lepící páskou, necháme po dobu cca 2 hodin lepené díly ve vodorovné poloze.

8. Montáž skla vyžaduje nejvyšší opatrnost při manipulaci i montáži.

9. Doporučujeme nepoužívat elektrický šroubovák, ale vystačit si pouze s mechanickým nářadím. Zabráníte tím případnému přetažení šroubů a poškození nábytku.

10. Montáž nábytku (zejména větších kusů) provádějte co nejblíže místu určení a na dané místo vždy přeneste (při posouvání může dojít k poškození soklů nábytku). Nábytek při montáži ani po ní, nikdy nezvedejte přes úhlopříčku a při manipulaci dbejte co nejvyšší opatrnosti. Poškození vzniklé v tomto případě nelze reklamovat.

NA ZÁVADY VZNIKLÉ NEVHODNOU ÚDRŽBOU, SKLADOVÁNÍM, MONTÁŽÍ NEBO PŘETĚŽOVÁNÍM NOSNÝCH PLOCH A ÚLOŽNÝCH PROSTORŮ VÝROBKŮ SE REKLAMACE NEVZTAHUJE!!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace